Kredyt hipoteczny

zazwyczaj wiąże nas z bankiem na kilkadziesiąt lat… Oczywiście możemy w trakcie trwania spłat kredytu przenieść go do innego banku, ale często nie wcześniej niż dwa lata po podpisaniu umowy (zależy od banku). Refinansowanie kredytu to praktycznie nowa umowa kredytowa, więc wiąże się z dużą ilością formalności. Zakładam więc że cały kredyt spłacamy w jednym banku, czyli odpowiedni wybór to bardzo ważna życiowa decyzja.

Co zrobić żeby decyzji o kredycie nie żałować przez najbliższe lata?

pomoc
Najlepiej poprosić o pomoc specjalistów.
W tej chwili na rynku istnieje kilka biur doradców kredytowych. Z założenia pracują tam ludzie którzy mają większą wiedzę o rynku kredytów czy inwestycji niż człowiek który bierze swój pierwszy w życiu kredyt.
Polecam pomoc doradców z tych biur:
Money.pl– po wypełnieniu wniosku doradcy Money.pl analizują go i kontaktują nas z kilkoma bankami najbardziej odpowiadającymi naszym potrzebom, Expander, Open Finance, Dom Kredytowy NOTUS, Home Broker, Gold Finance, PDK Fiolet, czy eBroker.pl który reklamuje się że udziela nawet o 40% tańsze kredyty niż w niektórych bankach. Może warto się skontaktować i sprawdzić ich ofertę

W każdym z tych biur powinniśmy dostać porównanie ofert banków, analizę naszej zdolności kredytowej oraz informacje o ewentualnych promocjach w bankach, np. o obniżonej prowizji itp.
Jeśli sami decydujemy się wybrać bank, bo np. mamy w nim konto i jest dosyć przyjazny, warto dla świętego spokoju porównać jego ofertę z innymi.

Skorzystaj z różnorodnych kalkulatorów dzięki którym szybko porównasz oferty banków co do prowizji czy oprocentowania. Pamiętaj jednak że kalkulatory to tylko mało dokładne narzędzie prezentujące oferty banków i nie można się na nich opierać podejmując decyzje. Bo na ostateczną ratę kredytu składa się wiele różnych składowych o których dowiesz się tylko w banku lub u doradców kredytowych którzy współpracują z bankami.
——————————————————————————-


—————————————————————————–